Upalny zastój...

sierpnia 09, 2015


Ostatnio u mnie na tamborku niewiele się dzieje, głównie z dwóch powodów. Pierwszym jest nieludzki upał - oprócz skromnego wiatraka nie mam narzędzi, by z nim walczyć. Jestem zimolubem, więc ta okropna fala afrykańskiej pogody wysysa ze mnie wszystkie życiowe siły. Niestety, nie tylko ze mnie - mój biedny (równie kochający zimę) psiak próbuje przespać całe dnie. Ratuję ją okładami z mokrych, chłodnych ścierek; może macie jakieś inne patenty na ulżenie pupilom?

Drugim - praca magisterska. Staram się ją jak najszybciej dokończyć, choć umysł mam wrażenie zamienia mi się w kisiel :)
Jak widać na zdjęciu, zaczęłam robić Charizarda, omijając czekającego w kolejce Charmeleona (brakująca nić dotarła, więc jak tylko skończę rozpoczętą pracę, wezmę się za niego). Dodatkowo mam też projekt niespodziankę. Bardzo podobały mi się widziane wszędzie małe biscornu, byłby to całkiem dla mnie obecnie przydatny gadżet, więc postanowiłam jednego sobie uszyć. Żeby nie pójść na łatwiznę, zaprojektowałam sobie prosty wzór i powoli, z przerwami, powstaje.

Zauważyłam też ostatnio, że im więcej czytam blogów innych hafciarek, tym więcej mam pomysłów na kolejne wyszywanie. Zaczynam powoli tracić kontrolę! :) Postanowiłam więc stworzyć sobie stronę na blogu, gdzie mogłabym jakoś zapanować nad tym rozgardiaszem. Wybrałam najważniejsze dla mnie do skończenia hafty, zamówiłam wszystkie potrzebne materiały i obiecałam sobie, że póki nie zamknę większości moich planów, więcej nie dokupię (oczywiście zapiszę sobie na przyszłość, bo inaczej nie dam rady, ale powstrzymam się przed szaleństwem).
Kilka haftów chcę ofiarować jako bożonarodzeniowy prezent. Jako przerywniki zostawiłam sobie kilka Pokemonów (są niewielkie i bardzo miło się nad nimi pracuje). Więcej o każdym projekcie napiszę, kiedy będę się za nie zabierać :)

No nic, byle do końca sierpnia i mojej ukochanej, późno-letniej i wczesno-jesiennej pogody (wielbię wrzesień, nie tylko dlatego, że obchodzę wtedy urodziny ;)).
Do zobaczenia :)

You Might Also Like

4 komentarze

 1. A ja intensywnie wyszywam - leżąc pod wentyletorem przykryta mokrymi ręcznikami... ale zwierzęta mają koszmar - szczególnie króliczki :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie szkoda :( Mam nadzieję, że te upały naprawdę szybko przejdą, żeby rodzince B było lepiej :)

   Usuń
 2. ;))) tak to jest z planami hafciarskimi. Ja mam limit 3 zaczęte prace i choćby nie wiem co nie zaczynam kolejnej;) W takie upały funkcjonuje na 30% mocy i też z niecierpliwością czekam na jesienną aurę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z niecierpliwością zatem czekam na ich prezentację u Ciebie :)

   Usuń

TUSAL 2016

http://promyk2004.blogspot.com

Kategorie

blackwork (3) candy (3) dimensions (3) konkurs (1) koty (2) kwiaty (1) lato (4) miasto (1) miś (1) myszy (1) origami (1) pokemon (14) postępy (1) różne (2) rumianek (1) sampler (1) starcraft (1) ślub (1) święta (2) tęcza (1) tusal 2016 (8) veronique enginger (4) witraż (1) wymianka (2)